Скільки періодів у хокеї Мхл

0 Comments

Скільки в хокеї періодів і їхня тривалість

Канаду зазвичай називають батьківщиною хокею. З глибини століть дійшла до нас дата першого хокейного матчу – 3 березня 1875 року в Монреалі. Як тільки почалися проводитися офіційні ігри, стало мати значення, скільки в хокеї періодів і яка їх тривалість. Шайба і перші 7 правил хокею з ‘явилися тільки в 1877 році. Ігри тривали досить довго, і, так як заміна допускалася тільки для травмованого учасника і одна за гру, то до кінця матчу хокеїсти ледве повзали від втоми.

Поступово кількість гравців зменшилася з 50 до 6, з ‘явилися сітки на воротах, змінилася екіпірування у гравців, з’ явилися кубки і матчі професіоналів і аматорів, дозволили змінювати спортсменів під час гри, а правила відносно тривалості періоду так і не змінювалися. Тільки в 1911 році в затверджених правилах прописали, скільки в хокеї періодів і якої вони тривалості.

Гра стрімко набирала популярність у всьому світі і протягом XX століття поширилася по всій Північній півкулі.

З часом склалися дві школи хокею – європейська та канадська. З 1920 року хокей включається в програми зимових Олімпійських ігор.

Скільки в хокеї періодів

Довгий час регламент проведення хокейних боїв не був єдиним для всіх держав і частин світу. В Америці і Європі він помітно відрізнявся. Велися тривалі суперечки про те, яким повинен бути період в хокеї, скільки хвилин він буде тривати, і яка тривалість гри в цілому. Якщо в грі допускався нічийний підсумок, то було простіше. Тоді матч тривав три періоди по 20 хвилин і по 15 на перерви між ними. Ігровий час враховувався арбітром по секундоміру без урахування зупинок у грі – в разі вилучення, вкидання та інших пауз.

Гра до перемоги

Для великих турнірних змагань такий розподіл часу гри був недостатньо застосовний, так як в них брала участь велика кількість команд і нічийні результати розтягували матчі до нескінченності. Команди не так активно грали, втрачалася гострота і динаміка хокею. Тому в усьому світі вболівальникам і організаторам змагань було важливо не те, скільки триває період у хокеї, а те, щоб нічийного результату не було, і в матчі завжди був переможець. Матчі стали проводитися до виявлення фаворита. При тій же довжині періоду, при нічийному результаті після 3 двадцятихвилинок, при рівному рахунку стали вводити додатковий овертайм. Після довгих обговорень, скільки йде період в хокеї, було вирішено встановити йому тривалість в 10 хвилин і грати до першої закинутої шайби.

Для загострення гри додали ще одне правило: на полі під час овертайму знаходяться не п ‘ятеро гравців, а четверо з метою збільшення динамічності і заміни тактичних побудов.

За регламентом КХЛ, якщо за весь той час, скільки триває період у хокеї, не було забито переможної шайби, то команди після овертайму намагаються вирвати перемогу в штрафних ударах – булітах. Спочатку кожна команда робить по черзі серію з трьох кидків, а далі – до переможного закидання шайби у ворота. У цьому випадку тільки від фінішної шайби залежить час закінчення матчу, це набагато коротше довгих і вимотуючих періодів в минулому. Буліти виглядають видовищно, але, враховуючи, скільки в хокеї періодів, команди намагаються вирішити питання перемоги за час гри, щоб не покладати додаткове навантаження на втомлених за гру воротарів.

Турніри плей-офф

На фінальних етапах континентальної хокейної ліги матчі стають особливо гострими і виразними. Команда, яка програла, “вилітає” з наступних матчів у цій серії. Зате в плей-офф не відомо, скільки в хокеї періодів, так як в цій частині турніру немає булітів, а результат гри вирішується призначенням додаткових періодів до перемоги однієї з команд.

Якщо в одному овертаймі переможець не визначився, після невеликої перерви починається ще один короткий період і так далі.

Значення кожної шайби під час всієї гри має величезну цінність. Але це має і зворотний ефект – гравці бояться зробити помилку і дати противнику забити гол, гра відбувається в обороні і неактивно. Тому ігри плей-офф досить виснажливі як для глядачів, так і для гравців.

Рекорд КХЛ

В історії Континентальної хокейної ліги в березні 2014 р., в чвертьфіналі, гра плей-офф тривала 127 хвилин. Матч закінчився в 7 періоді з рахунком 3:4. Тому навіть на сьогоднішній день відповісти на питання, скільки в хокеї періодів, однозначно не вийде. Не виключено, що і цей рекорд буде коли-небудь перевершений.

Скільки періодів в хокеї та перерв

Хокей користується величезною популярністю у всьому світі. Він поступається хіба тільки футболу. І якщо ви тільки почали цікавитися даним видом спорту, то потрібно розібратися, скільки триває період в хокеї й скільки їх всього.

Хокей: скільки періодів по скільки хвилин у грі

На питання скільки таймів в хокеї й скільки часу займає перегляд одного матчу можна відповісти коротко – грається три періоди по двадцять хвилин. Але ця відповідь не буде об’єктивною і ці цифри зовсім не означають, що гру можна подивитися за одну годину. Навпаки, досить часто матч триває дві години та більше. Чому це так?

Матч з переможцем в основний час

Гра містить 3 періоди, в середньому, по 30 хвилин (з зупинками) та дві перерви по 15 хвилин. Всього матч триває від 90 хвилин.

Матч з овертаймом для з’ясування переможця

Все те ж, але плюс мінімум один додатковий час – 5 хвилин. Овертаймів може бути кілька.

Матч з серією булітів

Тривалість стандартної гри плюс п’ять хвилин на серію булітів. Їх може бути кілька.

Річ у тому, що крім самих періодів є ще й перерви. Їх тривалість різна, в залежності від турніру. Так, на Чемпіонаті світу вони тривають п’ятнадцять хвилин, а в НХЛ – сімнадцять. І справа тут зовсім не в тому, що в НХЛ стурбовані відпочинком гравців. Дві додаткові хвилини дозволяють показати більше реклами під час трансляції, що вкрай важливо в комерційних лігах.

Але і це не все, адже під час зупинок гри, а вони відбуваються часто, зупиняється і час матчу. Тим самим один період може збільшитися з 20 хвилин до 30 перегляду. Виходить, що середньостатистичний матч з урахуванням зупинок і перерв йде сто хвилин.

Скільки йшов найтриваліший матч?

У кожній лізі є свої найтриваліші матчі. Так, у Континентальній хокейній лізі у 2018 році в півфіналі зустрілися команди “ЦСКА” з Москви та “Йокерітом” з Гельсінкі. Вся зустріч тривала 142 хвилини. У НХЛ рекорд належить “Монреаль Марунз” і “Детройт Ред Вінгз”, що зустрілися у 1936 році. Тоді команди відіграли 176 хвилин. Але світовий рекорд встановили у 2017 році в чемпіонаті Норвегії, де зустрілися «Спарта» і «Сторхамор», які відіграли в сумі 217 хвилин.

Скільки в хокеї періодів під час зустрічі

Чому ж можлива ситуація, коли команди грають так довго? Все через регламент хокею, де не може бути зафіксований нічийний результат. Команди проводять три періоди по 20 хвилин і, якщо переможець не визначений, призначається овертайм. Додатковий час триває п’ять хвилин. Якщо за цей час так і не буде забита переможна шайба – призначається ще один овертайм.

Теоретично таких “додатків” може бути скільки завгодно і команди грають до тих пір, поки не буде закинута переможна шайба. Тому сказати, скільки триватиме гра дуже складно. Потрібно розуміти, скільки триває 1 період в хокеї, перерва і додатковий час. Виходячи з цього можна прогнозувати гру.

Якщо скласти всі разом, то отримаємо наступну картину:

• Три періоди по 20 хвилин ігрового часу. З урахуванням зупинок реальний час тайму збільшується до 30 хвилин.
  • Дві перерви по 15-17 хвилин.
  • Якщо переможець не встановлений, то призначається мінімум один овертайм в 5 хвилин.

І того, знаючи скільки таймів в хокеї та перерв, можна зрозуміти, що гра триває від 90 хвилин. Далі все залежить від результату зустрічі.

Коли проводиться гра до перемоги

Але не завжди призначається додатковий час. Головне правило хокею – нічийного результату бути не може (за винятком деяких турнірів). Тому результат зустрічі може вирішити не додатковий час, а серія булітів – це те ж саме, що серія пенальті у футболі. Одна серія складається з трьох ударів, і якщо вона не виявляє переможця, то серія продовжується до того часу, поки не буде забитий гол. Таке рішення дозволяє закінчувати гру раніше.

Часті питання

➦➦Де використовуються буліти, а де овертайми?

✔️ Все залежить від регламенту турніру. Наприклад, на Чемпіонаті світу призначаються буліти на стадії плей-офф, крім фінальної гри – там йдуть овертайми.

➦➦ Скільки періодів у хокеї?

✔️ Всього три періоди по двадцять хвилин з двома перервами.

➦➦ Скільки триває перерва в хокеї?

✔️ Стандартна перерва – це п’ятнадцять хвилин. Але в комерційних лігах, наприклад, в НХЛ, вона збільшена до сімнадцяти.