Два молодці з скриньки

0 Comments

Конспект заняття з розвитку мовлення «Скринька казок» (з використанням прийомів мнемотехніки (мнемотаблиць) (середня група)

Мета: повторити і закріпити назви і зміст відомих дітям казок, розвивати акторські здібності, вміння уважно слухати питання і відповідати на них. Формувати вміння передавати зміст казок за допомогою мнемотаблиці. Розвивати увагу та пам’ять за допомогою виконання елементів кінеозологічних вправ. Виховувати чуйне, добре ставлення до казкових героїв, бажання допомогти їм у важкій ситуації.

Конспект заняття з розвитку мовлення

«Скринька казок»

(з використанням прийомів мнемотехніки (мнемотаблиць)

(середня група)

Мета: повторити і закріпити назви і зміст відомих дітям казок, розвивати акторські здібності, вміння уважно слухати питання і відповідати на них. Формувати вміння передавати зміст казок за допомогою мнемотаблиці. Розвивати увагу та пам’ять за допомогою виконання елементів кінеозологічних вправ. Виховувати чуйне, добре ставлення до казкових героїв, бажання допомогти їм у важкій ситуації.

Матеріали: картинки персонажів казки «Колобок», мнемотаблиця до казки «Колобок», чарівна скринька, лист, мішечок з казковими предметами, чарівна паличка, дидактичні ігри «Чарівний мішечок», «Обери картинку» ілюстрація Попелюшка, дзеркало, ватні палички, харчові барвники, молоко, рідке мило, одноразові тарілки, підставки, вологі серветки.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Організаційний момент. Привітання.

Вих: – Встаньте, дітки, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: Добрий день!

Хай гарно розпочнеться новий день!

Ігрова ситуація

Вих: – Діти, а чи полюбляєте ви казки? А які казки ви знаєте? Я їх теж

дуже люблю, адже саме казочка веде нас в світ чарівних пригод та

– Діти, а звідки беруться казочки? (Їх складають письменники, народ)

Дидактична гра «Підскажи слово»

– Якщо в казці є чудо, то вона . (чудова)

– Якщо в казці є загадка, то вона. (загадкова)

– Якщо в казці є мудрість, то вона . (мудра)

– Якщо в казці є дива, то вона . (дивовижна)

– Якщо в казці є добро, то вона. (добра)

Вих: Сьогодні у нас в групі з самого ранку відбуваються справжні дива, до нас потрапила ось ця велика скринька, а на ній лежав лист. Діти проходять до скриньки і вихователь пропонує розміститися навколо скрині на килимок та зачитує зміст листа.

Текст листа

Дорогі мої малята, я Попелюшка, з чарівного Тридесятого королівства, звертаюся до вас за допомогою. В нашому королівстві правила всіма злагода, доброта та дружба. Всі казкові жителі проживали у мирі, доки не з’явився злий чаклун і своїми витівками всіх пересварив. Та ще й забрав чарівну паличку моєї хрещеної. А щоб її повернути він поставив перед мною тяжкі завдання, а я ні як не можу сама впоратися. Що мені робити.

Вих: – Діти, ми не можемо залишити Попелюшку без допомоги, відчинимо скриню і подивимося, які завдання підготував чаклун. Вихователь дістає конверт з загадками та набір картинок з казковими персонажами.

Завдання № 1

– Нам потрібно швидко відгадати загадку і знайти її зображення на картинці. (На кожну дитину роздається набір карток з зображенням казкових героїв, діти після кожної загадки показують відповідну до відгадки картинку)

Дидактична гра «Обери картинку»

На сметані замісили,

На вікні охолодили,

Круглий бік, скок-скок

Хто у лісі проживає,

Хто руда й пухнаста,

Дуже хитру вдачу має,

Може курку вкрасти?

Вовку сірому сестричка

Знають всі, що це — … (лисичка).

Довгі вуха, куций хвіст,

Невеличкий сам на зріст,

На городі побував,

Там капусти пожував.

Довгі лапи: скік та скік;

Ми погнались, а він втік. (заєць)

Ходить хмуро між дубами,

Хижо клацає зубами,

Весь, як є, — Жорстока лють,

Очі в нього так і ллють.

Грізний звір цей, звісно, … (вовк)

Влітку медом ласував,

Досхочу малини мав.

А як впав глибокий сніг,

Позіхнув і спати ліг.

Бачив чи не бачив сни,

А проспав аж до весни. (ведмідь)

Вих: – Швидко і правильно ми впоралися, що ж це за герої, з якої казочки вони завітали? (Колобок). Та в чарівній скрині для нас є дещо.

Завдання № 2

(Педагог дістає та на дошці прикріплює мнемотаблицю до казки і діти працюють за нею). Робота з мнемотаблицею до казки (Колобок)

– А тепер згадаємо цю казку по чарівній табличці. Від кого втік колобок? Покотився по доріжці і кого зустрів? Що сказав зайчик, побачивши колобка? Як же перехитрив колобок зайчика? Кого ще зустрів в лісі колобок? Кого останнім зустрів колобок? Що ж трапилося з колобком, коли він зустрівся з лисичкою? Лисичка яка? (Хитра, зла) . Чому вона зла? Скількох звірят зустрів у лісі Колобок? Молодці. Цю казку ви знаєте добре.

Завдання № 3

Вих: – Діти, а ще в нашій скрині щось шевелиться, штовхається. Це якийсь мішечок, а на ньому написано завдання.

(В мішку знаходяться загублені речі казкових персонажів, потрібно назвати казкового героя, якому вони належать та назву казочки).

Дидактична гра «Чарівний мішечок»

Рушник та мило – «Мийдодір»

Червоний капелюх – «Червона шапочка»

Кришталевий черевичок –«Попелюшка»

Пір’я – «Кривенька качечка»

Яйце – «Курочка Ряба»

Посуд – «Федорине горе»

Шкарлупа горіха – «Дюймовочка»

Термометр та вітаміни – «Лікар Айболит»

Вих: – Добре, нарешті ми всі речі віддамо їхнім господарям в потрібну казочку. Діти ви напевно втомилися, а давайте трішки відпочинемо.

Виконання елементів комплексу кінезологічних вправ з музичним супроводом

Вправа «Дерево».

Сидячи навпочіпки, сховайте голову в коліна, обхопіть коліна руками. Ви – насіннячко, яке поступово проростає і перетворюється в дерево. Повільно піднімайтеся на ноги, потім розпрямляйте тулуб, витягайте руки вгору. Напружте тіло і потягніться вгору. Подув вітер: розгойдуйте тіло, імітуючи дерево.

Вправа «Дружимо»

Вправа в парах: станьте один навпроти одного, доторкніться долонями долонь партнера. Здійснюйте рухи, аналогічні велосипеду.

Вих: – Ну що трішки відпочили а тепер згадайте малята, Попелюшка в листі писала, що жителі Тридесятого королівства пересварилися між собою, бо кожен має свій настрій, емоції.

Завдання № 4

Діти, а які бувають казкові герої за емоціями та настроєм? (злий, добрий, сумний,

Мачуха була злою, а Попелюшка . (доброю)

Колобок був чесний, довірливий, а Лисичка . (хитрою)

Мишенята були ледачі, а Півник . (працьовитий, добрий)

Буратіно був веселий , а П’єро. (сумний)

Червона Шапочка була доброю, а Вовк. (злий)

Вих: – Погляньте діти, в самому куточку скрині лежить чарівна паличка хрещеної Попелюшки. Як же нам її повернути?

Звучить музика в групу заносять чарівне дзеркало з дзеркальним відображенням Попелюшки.

Попелюшка: – Добрий день малята, впізнали мене? Я Попелюшка. Бачу що всі завдання злого Чаклуна ви виконали правильно та знайшли чарівну паличку моєї хрещеної. Дякую вам. А зараз візьміть паличку змахніть, чари вмить зупиніть. Нехай в казковому Тридесятому королівстві панує дружба, добро і радість. Ура. Ви перемогли злого Чаклуна. Діти а чи не бажаєте ви самі потрапити в казкове царство, і віддати паличку мені? ( Так. Бажаємо). Зараз всі заплющимо очі, візьмемося за руки промовимо:

«Раз, два, три казка в гості поспіши»

Вих: – Ось ми і потрапили в казкове царство. Яке все не звичне. (Діти розглядають ілюстрацію).

Попелюшка: – За те що ви мені допомогли я вас навчу трішки чаклувати. Згодні? (Так). (Нетрадиційне малювання).

Тоді ставайте на чарівну галявину, беремо чарівні палички, змочуємо в розчині і перетворюємо звичайнісіньке молоко на веселку.

Рефлексія.

Вих: – Ну що сподобалось чаклувати діти? (Так. Сподобалось). Але нам час прощатися з Попелюшкою. На нас в садочку чекають. А тепер я пропоную всім стати в коло, заплющити очі і сказати «Раз, два, три в дитячий садочок ти поспіши». Ось ми знову в садочку. Діти ми зараз станемо в коло і один одному поділимося своїми враженнями. Починайте такими словами, як «мені сподобалося. », «я запам’ятав. », «я вдома батькам розповім про. », «мені не сподобалося. »

( Діти діляться своїми враженнями).

Вих: – А мені сподобалося якими ви активними, талановитими, добрими, веселими були на сьогоднішній грі і я хочу вам сказати за це велике спасибі!

Скринька своїми руками покроково (110 фото): майстер-клас створення виробу з дерева, коробки, картону

Буси, гудзики, скріпки незручно зберігати, коли вдома немає скриньки. Раніше скриньки були в кожному будинку. Сьогодні найчастіше є коробки, пакети, пластикові контейнери.

Перевага скриньки в тому, що її необов’язково ховати в шафу, на відміну від коробок. Скриньку можна поставити на чільне місце, постійно нею користуватися. Також перевага в тому, що нескладно зробити її самостійно із підручних матеріалів.

Скринька з фантиків з-під цукерок

Стійка, міцна, елегантна скринька з цукеркових фантиків робиться нескладним плетінням. Фантики можуть бути одного кольору або кількох кольорів, але приблизно однаковими за габаритами прямокутної форми.

Ланцюжок-зигзаг із фантиків

Їх розпрямляють, складають у щільну стрічку. Загинають краї, щоб вони стали схожими на скобу від дірокола після того, як зошит розібрали на листочки.

Кожен фрагмент згинають посередині загнутими краями всередину. З’єднують, поміщаючи одну скобу до іншої, краями назовні. Потім другу скобу поміщають третю зігнуту стрічку. Її загнуті кінці мають бути спрямовані вниз, а кінці першої стрічки вгору.