Цікаве малювання старша група

0 Comments

Конспект заняття з малювання в старшій групі Тема: «Берізка в зимовому вбранні»

Познайомити дітей з новою технікою нетрадиційного малювання – малювання манкою. Завдання: продовжувати знайомити дітей з нетрадиційними прийомами малювання, розвивати образне мислення, виховувати естетичне ставлення до природи і її зображення в малюнку, розвивати дрібну моторику пальців, посидючість, увагу.

Конспект заняття з малювання

в старшій групі

Тема: «Берізка в зимовому вбранні»

Мета: познайомити дітей з новою технікою нетрадиційного малювання – малювання манкою.

Завдання: продовжувати знайомити дітей з нетрадиційними прийомами малювання, розвивати образне мислення, виховувати естетичне ставлення до природи і її зображення в малюнку, розвивати дрібну моторику пальців, посидючість, увагу.

Матеріали: папір синього і оранжевого кольору, простий олівець, гуаш білого і чорного кольору, кисть для фарб, баночка з водою, клей ПВА, манку.

Хід заняття.

Вихователь: діти послухайте і відгадайте загадку

В білому сарафані

Стала на поляні.

До неї птахи злетілися,

(Показати картинку берізки)

Вихователь: Береза ​​ – улюблене дерево всіх людей. Струнку, кучеряву, з білою корою, її на землі завжди порівнювали з ніжною і красивою дівчиною, їй присвячували свої найкращі твори наші поети і художники. Скільки пісень, віршів складено про цих красунь!

Рано вранці встає вона сонце зустрічати,

Посміхнувшись, подивиться в дзеркальну гладь.

І, напевно, на світі немає берези ріднею,

Адже береза ​​ – частка душі моєї.

Береза ​​ отримала свою назву за кольором кори. Раніше в мові існувало слово БЕР, що означає «світлий, білий», від якого і утворилося спочатку Берза, а згодом – БЕРЕЗА.

Берізка красива в будь-який час року. Згадайте, яка береза ​​ буває навесні?

Діти: береза ​​ вбирається в жовто-зелені сережки, розпускаються зелені, клейкі, ніжні листочки. (Показ картинки «Берізка навесні»)

Вихователь: настало літо, і чим же береза ​​ радує нас?

Діти: берези вбираються в красивий зелене вбрання. На гілках берези птахи в’ють гнізда і співають свої пісні. (Показ картинки «Берізка влітку»)

Вихователь: що відбувається з березою восени?

Діти: восени берізка змінює зелені листочки на жовті, стає «немов золотий». Під березою виростають гриби підберезники. (Показ картинки «Берізка восени»)

Вихователь: а, яка берізка взимку?

Діти: на берізки немає листя, вона покрита снігом. (Показ картинки «Берізка взимку»)

Вихователь: послухайте, як поет С. Єсенін розповів про зимову берізки.

Белая береза под моим окном.

Принакрылась снегом, точно серебром.

На пушистых ветках снежною каймой

Распустились кисти белой бахромой.

И стоит береза в сонной тишине,

И горят снежинки в золотом огне.

А заря, лениво обходя кругом,

Обсыпает ветки новым серебром.

– Що це за срібло, яким принакрилась берізка?

Діти: берізка накрилася снігом або інеєм.

Вихователь: Зараз зима, на деревах немає листя. Чому поет називає гілки пухнастими з білою бахромою?

Діти: гілки покриті білим пухнастим снігом. Сніг покрив гілки не рівним шаром, тому здається, ніби спускається бахрома.

Физкультминутка «Берізка»

Ми берізку посадили, Імітація посадки дерева.

Ми водою її полили, Імітація поливу дерева з лійки.

І берізка підросла, Потягнути руки вгору.

До сонця гілки підняла,

А потім їх нахилила Руки вниз, спина пряма.

Діткам дякую сказала. Поклони головою.

Вихователь: сьогодні ми з вами будемо малювати берізку в зимовому уборі.

Візьміть аркуш паперу синього або оранжевого кольору, покладіть вертикально і візьміть простий олівець.

Проводимо лінію знизу вгору, трохи вигнуту знизу.

Проводимо ще одну лінію знизу вгору, трохи вигнуту в іншу сторону. Лінії повинні зійтися в одній точці вгорі. Це стовбур нашої берізки.

Тепер малюємо гілки. Починаємо малювати з нижніх гілок, вони найдовші. В кінці гілки згинаються вниз. Чим вище гілки, тим вони стають коротшими.

Близько стовбура гілки товщають. Знизу малюємо коріння дерева.

Тепер малюємо дрібні гілки. Вони спускаються вниз хвилястою лінією. Малюємо на кожній центральній гілці по дві гілки меншого розміру.

На кожній дрібній гілці малюємо по дві, три гілки меншого розміру. Стовбур і великі гілки офарблюємо білої гуашшю. На білому тлі стовбура і великих гілок малюємо чорної гуашшю цятки. Коріння дерева малюємо великими лініями чорної гуашшю.

Після того, як висохне гуаш, гілки дерева покриваємо клеєм ПВА. Коли все гілки покриті клеєм ПВА, все дерево посипаємо манкою. Зайву манку прибираємо з малюнка. Гілки виходять ніби покриті «снігом». Тепер близько коренів дерева декількома мазками наносимо клей ПВА

На клей сипем манку. Зайву манку прибираємо. У нас вийшли «замети». Ось така берізка в зимовому уборі у нас вийшла.

Конспект заняття з малювання (старша група). “Новорічна ялиця. Малювання нетрадиційними техніками.”

Мета: вчити малювати нетрадиційними техніками, використовуючи шаблон, губку, коктейльні палички; вчити малювати за зразком; розвиток творчих здібностей, розвиток дрібної моторики; виховання самостійності, вміння доводити роботу до кінця.

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З МАЛЮВАННЯ

У СТАРШІЙ ГРУПІ

НА ТЕМУ: «НОВОРІЧНА ЯЛИЦЯ: МАЛЮВАННЯ НЕТРАДИЦІЙНИМИ ТЕХНІКАМИ».

Мета: вчити малювати нетрадиційними техніками, використовуючи шаблон, губку, коктейльні палички; вчити малювати за зразком (без показу послідовності роботи); розвиток творчих здібностей, розвиток дрібної моторики; виховання самостійності, вміння доводити роботу до кінця.

Обладнання: аркуші білого паперу, фарба гуаш, губки, шаблон «Ялиця», коктейльні трубочки.

Хід заняття:

– Діти, а що це лежить у нас на столі? Схоже на лист. Що тут намальовано?

  • Так, цей лист адресований нам, адже на ньому зображений соняшник – знак нашої групи. Давайте прочитаємо його.

Вихователька читає лист. «Любі діти! Пише до вас зайчик з чарівного лісу: Злий чарівник викрав усі ялиці з нашого лісу. А ми, зайчики, так любили ховатись під ними від холодного вітру та снігу. А ще ж скоро Новий рік, а у нас не залишилось жодної ялиці, яку б ми змогли прикрасити. Допоможіть нам, будь ласка, намалюйте ялицю та прикрасьте її, щоб ми могли заховатись під нею від вітру та снігу та відсвяткувати Новий рік. Сподіваюсь на вашу допомогу».

  1. Основна частина:
  • Зараз у нас заняття з малювання. На занятті ми навчимось малювати Новорічну ялицю, але використовувати будемо не лише пензлики, але й губки та коктейльні палички. Давайте познайомимось з інструментами, якими будемо користуватись.
  • Пригадаємо, як виглядає ялиця? Якої вона форми, якого кольору, на яку фігуру схожа?
  • Чому ми прикрасили ялицю у нашій групі?
  • Розімнемо наші пальчики та приступимо до роботи, адже ми пообіцяли допомогти зайчикам, пам’ятаєте?

Пальчикова гімнастика «Зайчик»

На землі сніжок лежить

Ось так, ось так!

Зайчик по сніжку біжить

Ось так, ось так!

Мерзнуть вушка, мерзнуть лапки,

Бо без рукавичок й шапки

Демонстрація роботи з шаблоном та губками для відбивання.

Демонстрація малювання ялиці пензликом та фарбами.

  • Ми трішки попрацювали – і наша ялиця вже готова, а тепер – відпочинемо, трішки потанцюємо та розвеселимо нашого зайчика!

Фізкультхвилинка «Якщо весело тобі…»

Якщо весело тобі – роби ось так (Плескаємо) – 3 рази

Якщо весело тобі – роби ось так (Стрибаємо) – 3 рази

Якщо весело тобі – кричи «Ура!» (Кричимо «Ура») – 3 рази

Якщо весело тобі – роби ось так (Повторюємо усі попередні рухи) – 3 рази

  • А тепер – з новими силами до роботи. Прикрашаємо ялицю з допомогою коктейльних трубочок.
  • Зайчику, чи сподобались тобі наші ялиці? Нумо, клич своїх друзів – нехай заховаються під ними!

Вихователь роздає дітям зайчиків з паперу, діти приклеюють їх під свої ялиці.

  • От, тепер нашим зайчикам тепленько під ялицями. І вони уже мають де святкування Новий рік!
  1. Підсумок.
  • Чи сподобались вам ялиці, які ви намалювали? Опишіть їх.

Діти оцінюють власну роботу.