Пташиний двір атлантик

0 Comments

Заняття + презентація “Подорож на пташиний двір”

Мета: уточнити й закріпити назви домашніх птахів; чим харчуються, як подають голос, яку користь приносять людині; вправляти в умінні вживати слова — дієслова; збагачувати активний словник дітей; розвивати слухову увагу, логічне мислення; виховувати добре ставлення дітей до птахів, праці людей на птахофермі.

Лексична тема тижня «Свійські птахи»

Тема заняття: «Подорож на пташиний двір»

(для дітей середнього дошкільного віку)

Мета: уточнити й закріпити назви домашніх птахів; чим харчуються, як подають голос, яку користь приносять людині; вправляти в умінні вживати слова –дієслова; збагачувати активний словник дітей; розвивати слухову увагу, логічне мислення; виховувати добре ставлення дітей до птахів, праці людей на птахофермі.

Обладнання: гаджети (комп’ютер, планшет, мобільний телефон), підключення до мережі інтернет, презентація.

Хід заняття

Слайд – 1 Подорож на пташиний двір

Педагог: Добрий день, діти! Сьогодні запрошую Вас в село на пташиний двір. Поїдемо на пташиний двір? Тоді займіть свої місця, сідайте зручніше і уявіть, що ми їдемо на автобусі. Рушаємо.

Педагог включає звук їдучого автобусу.

Педагог: Автобус зупинився біля пташиного двору. Зараз ми з вами зайдемо на пташиний двір.

Слайд 2 – Пташиний двір

Педагог: Діти, яких птахів ви побачили або почули на пташиному дворі? Як можна назвати цих птахів одним словом? А як ви думаєте, чому цих птахів називають «домашніми» («свійськими»)?

Слайд 3 – Відгадки на загадки

Принесе нам до сніданку. Пташка золоте яйце І корисне і смачне Що ж це за чубатурка. Це ряба матуся. (Курка)

Він не вершник, а зі шпорами,

Його одяг з узорами.

Час він знає як і люди,

а всіх будить. (Півень)

Біжи без оглядки. (Гусак)

В неї ноги – наче ласти,

Дзьоб плескатий, червонястий.

Кря-кря-кря пливе по річці,

Їсть зерно, скубе травичку.

Ви вгадали цю босячку?

Хто ж це діти? Звісно ж. (Качка)

Хто сердитий у нас зранку

На подвір’ї біля ганку.

З півнем свариться … (Індик)

Слайд – 4, 5 На пташиному дворі працює фермер.

Педагог: Діти, як називається професія людини, яка працює на пташиному дворі? Що робить фермер?

Слайд 6, 7 – Чим харчуються свійські птахи?

Педагог: Діти, а чим харчуються домашні птахи? (Домашні птахи харчуються спеціальним кормом, деякими видами зернових (пшениця, жито, овес, кукурудза), крихтами хліба, вареною картоплею, личинками комах та черв’яками, травою, зеленню, гуси та качки харчуються рибою, а пташенятам дають сир).

Слайд 7,9 – Що дають свійські тварини людині?

Педагог: Діти, а хто мені з вас скаже, яку користь приносять птахи людині? Що вони нам дають?

Слайд 10, 11, 12, 13 ,14 – Дидактична гра «Хто як розмовляє?»

Педагог: А зараз згадайте, які звуки долинали з пташиного двору, коли ми приїхали. Голос, яких птахів ви почули? Як розмовляють вони?

Курка – кудахче, кокоче.

Качка – крякає, качить.

Індик – гика, болбоче.

Слайд 15 – До зустрічі!

Педагог: Настав час рушати додому і прощатися з фермером та його пташиним господарством.

Пташиний Двір

Пропонуємо Вам різні види водоплавних птахів і не тільки: чорна казарка, білощока казарка, червонодзьоба казарка, гавайська казарка, білошеї, білий гусак, індійський гусак, канадська велика казарка, канадська мала казарка, єгипетський або нільський гусак, ефіопський гусак, орінноко, магелланський гусак, магеланський сивоголовий гусак, магелланский рудоголовий гусак, чорний лебідь, чорношеїй лебідь, білий лебідь, мандаринки, каролинки, чирок-свистун, чирок-клоктунок, чирок-трескунок, касатка, свіязь, чилійський свистун, шилохвість, багамський шилохвість, мармуровий чирок, широконоска, гривиста качка, пампаський нірок, кільчастий нірок, філіпінка, червоноголовий нірок, червононосий нірок, камянушка, смарагдова качка, індійський бігун, американський каюга, пеганка, пеганка раджа, огарь, огарь австралійський, огарь райський, огарь сивоголовий, звичайний гага, гоголь, султанка, качка білолиций деревній, цесарка чубатий, цесарка грифовий; фазани: манал, трагопан, синій вухатий, білий вухатий, коричневий