Молоко та мед від кашлю

0 Comments

Молоко с медом: прощай, кашель!

Таблетки и другие медикаментозные средства – бесспорно эффективны при ОРЗ. Но так уж ли они безопасны для нашего здоровья, особенно когда дело касается маленьких детей? В случае, когда организм и так ослаблен болезнетворными микробами, мы берем и добиваем его лекарственными препаратами. Разве вышибать клин клином – единственный выход? Нет, ведь на Вашей кухне уже есть все необходимое – а именно молоко и мед.

Современный маркетинг практически зомбировал сознание людей: “Покупайте средство от сухого кашля, а если у Вас влажный – Вам понадобится еще и этот препарат”. Типичный способ заработать – не более. Еще во времена наших прабабушек не существовало лучшего способа быстро избавиться от всех видов кашля, чем мед с горячим молоком перед сном.

Чем полезно молоко с медом?

При кашле молоко с медом обеспечивают комплексный лечебный эффект:

  • снимают воспаление
  • уменьшают боль в горле и чувство першения
  • способствуют выведению мокроты из легких
  • стимулируют выработку слизи и улучшают отхаркивание
  • укрепляют иммунитет
  • восстанавливают силы организма
  • успокаивают и помогают быстро уснуть

Весь секрет заключается в их целебном составе. Так, мед содержит большое количество витаминов: А – является главным борцом против инфекций и вирусов, группы B – незаменимые помощники “нервной системы”, отвечающие за хорошее настроение, крепкий сон и ежедневный заряд энергии, С – мощный антиоксидант, восстанавливающий защитные силы организма, а также другие.

Молоко является щедрым источником кальция, который способствует укреплению иммунной системы и ускоряет транспортировку питательных веществ. В свою очередь, процент магния успокаивающе воздействует на нервную систему, избавляя от болевых ощущений и нормализуя сон. Именно поэтому теплое молоко на ночь станет надежной гарантией скорого выздоровления.

Приобрести мед можно напрямую с нашей пасеки “Свій мед”

Калорийность молока с медом составляет всего 200 ккал (1 стакан напитка = 200 мл). Это лишь 7% от суточной нормы для людей в возрасте от 25 до 50 лет. При этом, в составе напитка преобладают простые углеводы, которые быстро усваиваются организмом.

Молоко с медом: рецепты

Польза от молока с медом наступает лишь тогда, когда все ингредиенты на 100% натуральны. А таковых Вам точно не сыскать в масс-маркетах. Молоко обязательно должно быть домашним, а мед покупать напрямую у пасечника. Выбирая подходящий сорт пчелопродукта, остановите внимание на липовом меде. Это оптимальный вариант при воспаленном горле и кашле.

Рецепт №1 : молоко с медом и маслом

В стакане теплого молока развести 2 чайных ложки меда. После добавить ломтик сливочного масла или масла какао (не менее 80% жирности) толщиной 0,5-1 см. Тщательно перемешать.

Рецепт №2 : молоко, мед и лук (или чеснок)

1 среднюю луковицу (и/или несколько зубчиков чеснока) мелко порезать и залить 400 мл молока. Довести до кипения и варить на слабом огне еще 20 минут. Перед применением отвар процедить, остудить до +40 градусов и добавить 1 столовую ложку меда.

Рецепт №3 : молоко, мед и сок черной редьки

Вымыть 1 редьку средних размеров и сделать посередине углубление. Через пару часов овощ пустит сок. В стакане теплого молока развести 2 чайных ложки пчелопродукта и 1 столовую – сока редьки. Перемешать.

Рецепт №4 : молоко с медом и лимоном

Вымыть лимон, отрезать от него ¼ часть и выжать из нее сок. Добавить его в стакан молока вместе с 2 чайными ложками меда. Перемешать.

Рецепт №5 : кипяченое молоко с медом и содой

В стакан теплого молока ввести 2 чайных ложки пчелопродукта. Туда же добавить ½ чайной ложки пищевой соды и тщательно перемешать.

Рецепт №6 : молоко, мёд, масло, овсяные хлопья

0,5 литра молока довести до кипения в кастрюле. После добавить 4-5 столовых ложек овсяных хлопьев и варить на слабом огне еще 10 минут. Процедить кашу, а в молоко добавить 1 столовую ложку меда и кусочек масла толщиной около 2 см.

Рецепт №7 : молоко, мед, инжир

2-3 средних плода инжира вымыть и нарезать крупными кубиками. Залить фрукт 0,5 литрами молока. Довести до кипения и варить еще пару минут. Молоко отфильтровать, добавить 2 чайных ложки меда. Отдельно выпить напиток и отдельно съесть сваренный фрукт.

Рецепт №8 : молоко, мед, шалфей

1 столовую ложку шалфея залить 400 мл молока. Довести до кипения и снять с огня. Настаивать в течение получаса, после чего процедить. В молоке развести 2 чайных ложки пчелопродукта.

Рецепт №9 : молоко, мед, яйцо

Сырое яйцо перемешать с 2 чайными ложками меда. Параллельно в теплое молоко добавить кусочек сливочного масла (около 1 см толщиной). Остудить напиток и ввести в него яично-медовую смесь.

Интересный факт: горячее молоко с медом и маслом готовить нельзя. Необходимо дождаться того, как жидкость остынет до температуры около +40-45 градусов – и только после этого добавлять пчелопродукт. В противном случае, Вы рискуете не только разрушить целебные свойства меда, но и проснуться следующим утром с охрипшим голосом.

Как и когда принимать мёд с молоком?

Сколько раз в день нужно принимать молоко с медом и маслом от простуды? Одной порции будет достаточно. Но, если Вас мучает очень сильный кашель – выпивайте по 2 стакана целебного напитка в день.

Интересный факт: рекомендуется пить молоко с медом на ночь. Дело в том, что составляющие компоненты смеси принимают участие в синтезе серотонина. Это обеспечит организму облегчение, которое позволит быстро уснуть.

Обратите внимание, что один из рецептов от кашля (молоко, мед, сода) можно применять только после еды. В противном случае, он может вызвать раздражение слизистой желудка.
Существует несколько правил применения теплого меда с медом от горла на ночь:

  • пить нужно небольшими глотками, а не залпом. Таким образом, молоко будет постепенно обволакивать воспаленное горло.
  • в процессе необходимо постоянно помешивать содержимое стакана. Дело в том, что масло или другие компоненты могут оседать на дно, поэтому их нужно взбалтывать.
  • осушить чашку нужно до того, как напиток остынет. Помните: он полезен только, пока он теплый.
  • после применения натурального лекарства рекомендуется укутаться в теплое одеяло и пропотеть.

Молоко с медом и маслом при простуде можно как смешивать воедино, так и употреблять вприкуску. Иногда этот способ актуален для маленьких детей, которым не нравится вкус сладкого напитка.

Можно ли беременным молоко с медом?

Молоко с медом при простуде при беременности – настоящее спасение! Оба ингредиента абсолютно безопасны для здоровья как будущей мамы, так и ее малыша.

Тем не менее, следует придерживаться некоторых правил:

  • нельзя превышать максимальную суточную дозу – 1 чайная ложка натурального пчелопродукта в день
  • запрещено при беременности горячее молоко с медом от кашля – всегда немного остужайте жидкость перед тем, как добавлять в него пчелопродукт
  • убедитесь, что у Вас нет аллергии ни на один из компонентов целебного напитка

С помощью молока, меда и масла Вы не только вылечите горло, но также зарядите свой организм необходимым количеством витаминов и минералов.

Противопоказания

Горячее молоко с медом на ночь – это как польза, так и вред. Но нанести ущерб здоровью можно лишь в том случае, если Вы предварительно не ознакомились с полным перечнем противопоказаний.

Категорически запрещено употреблять продукт тем, кто страдает аллергией на какой-либо из составляющих – индивидуальной непереносимостью пчелопродуктов, лактозы или казеинового белка. Также стоит отказаться от домашнего лечения людям с камнями в почках и высоким уровнем инсулина.

С осторожностью следует давать напиток детям в возрасте до 3 лет. Рекомендуется предварительно проконсультироваться с педиатром.

Источник

Эта информация предоставляется экспертами сайта Свій мед и не призвана заменить медицинскую консультацию. Обратитесь к врачу, чтобы получить квалифицированные советы относительно собственного состояния здоровья.

Комментарии

Таким рецептом меня еще бабушка лечила, всегда помогало) Прям ассоциируется с детством))) Своих детей также учу, что нужно лечиться натуральным, а не сразу хвататься за разную химию. Многие говорят, что когда болит горло нельзя пить горячее молоко, но нам помогает. Как вы думаете, можно?

Молоко з медом: прощавай, кашель!

Таблетки та інші медикаментозні засоби – безперечно ефективні при ГРЗ. Але чи такі вже вони безпечні для нашого здоров’я, особливо коли справа стосується маленьких дітей? У разі, коли організм й без того ослаблений мікробами, ми беремо і добиваємо його лікарськими препаратами. Хіба це – єдиний вихід? Ні, адже на Вашій кухні вже є все необхідне – а саме молоко і мед.

Сучасний маркетинг практично зомбував свідомість людей: “Купуйте засіб від сухого кашлю, а якщо у Вас вологий – Вам знадобиться ще й цей препарат”. Типовий спосіб заробити – не більше. Ще за часів наших прабабусь не існувало кращого способу швидко позбутися від усіх видів кашлю, аніж мед з гарячим молоком перед сном.

Чим корисне молоко з медом?

При кашлі молоко з медом забезпечують комплексний лікувальний ефект:

  • знімають запалення
  • зменшують біль в горлі і відчуття першіння
  • сприяють виведенню мокротиння з легень
  • стимулюють вироблення слизу і покращують відхаркування
  • зміцнюють імунітет
  • відновлюють сили організму
  • заспокоюють і допомагають швидко заснути

Весь секрет полягає в їх цілющу складі. Так, мед містить велику кількість вітамінів: А – є головним борцем проти інфекцій і вірусів, групи B – незамінні помічники “нервової системи”, що відповідають за гарний настрій, міцний сон і щоденний заряд енергії, С – потужний антиоксидант, який відновлює захисні сили організму, а також інші.

Молоко є щедрим джерелом кальцію, який сприяє зміцненню імунної системи і прискорює транспортування поживних речовин. У свою чергу, частка магнію заспокійливо впливає на нервову систему, позбавляючи від больових відчуттів і нормалізуючи сон. Саме тому тепле молоко на ніч стане надійною гарантією швидкого одужання.

Придбати мед можна напряму з нашої пасіки “Свій мед”

Калорійність молока з медом становить всього 200 ккал (1 стакан напою = 200 мл). Це лише 7% від добової норми для людей у віці від 25 до 50 років. При цьому, в складі напою переважають прості вуглеводи, які швидко засвоюються організмом.

Молоко з медом: рецепти

Користь молока з медом настає лише тоді, коли всі інгредієнти на 100% натуральні. А таких Вам точно не знайти в мас-маркетах. Молоко обов’язково має бути домашнім, а мед купувати безпосередньо у пасічника. Обираючи сорт бджолопродукту, зверніть увагу на липовий мед. Це оптимальний варіант при запаленні горла та кашлі.

Рецепт №1 : молоко з медом і маслом

У склянці теплого молока розчинити 2 чайних ложки меду. Після додати скибочку вершкового масла або масла какао (не менше 80% жирності) товщиною 0,5-1 см. Ретельно перемішати.

Рецепт №2 : молоко, мед і цибуля (або часник)

1 середню цибулину (та/або декілька зубчиків часнику) дрібно порізати і залити 400 мл молока. Довести до кипіння і варити на слабкому вогні ще 20 хвилин. Перед застосуванням відвар процідити, остудити до +40 градусів і додати 1 столову ложку меду.

Рецепт №3 : молоко, мед і сік чорної редьки

Вимити 1 редьку середніх розмірів і зробити посередині поглиблення. Через пару годин овоч пустить сік. У склянці теплого молока розчинити 2 чайних ложки бджолопродукти і 1 столову – соку редьки. Перемішати.

Рецепт №4 : молоко з медом і лимоном

Вимити лимон, відрізати від нього ¼ частину і вичавити з неї сік. Додати його в склянку молока разом з 2 чайними ложками меду. Перемішати.

Рецепт №5 : кип’ячене молоко з медом і содою

У склянку теплого молока ввести 2 чайних ложки бджолопродукту. Туди ж додати ½ чайної ложки харчової соди і ретельно перемішати.

Рецепт №6 : молоко, мед, масло, вівсяні пластівці

0,5 літра молока довести до кипіння у каструлі. Після додати 4-5 столових ложок вівсяних пластівців і варити на слабкому вогні ще 10 хвилин. Процідити кашу, а в молоко додати 1 столову ложку меду і шматочок масла товщиною близько 2 см.

Рецепт №7 : молоко, мед, інжир

2-3 середніх плода інжиру вимити і нарізати великими кубиками. Залити фрукт 0,5 літрами молока. Довести до кипіння і варити ще пару хвилин. Молоко відфільтрувати, додати 2 чайні ложки меду. Окремо випити напій і окремо з’їсти зварений фрукт.

Рецепт №8 : молоко, мед, шавлія

1 столову ложку шавлії залити 400 мл молока. Довести до кипіння і зняти з вогню. Настоювати протягом півгодини, після чого процідити. У молоці розвести 2 чайних ложки бджолопродукту.

Рецепт №9 : молоко, мед, яйце

Сире яйце перемішати з 2 чайними ложками меду. Паралельно в тепле молоко додати шматочок вершкового масла (близько 1 см завтовшки). Остудити напій і ввести в нього яєчно-медову суміш.

Цікавий факт: гаряче молоко з медом і маслом готувати не можна. Необхідно дочекатися того моменту, як рідина охолоне до температури близько + 40-45 градусів – і тільки після цього додавати бджолопродукт. В іншому випадку, Ви ризикуєте не тільки зруйнувати цілющі властивості меду, але й прокинутися наступного ранку з захриплим голосом.

Як і коли приймати мед з молоком?

Скільки разів на день потрібно приймати молоко з медом і маслом від застуди? Однієї порції буде достатньо. Але, якщо Вас мучить дуже сильний кашель – випивайте по 2 склянки цілющого напою в день.

Цікавий факт: рекомендується пити молоко з медом на ніч. Справа в тому, що складові компоненти суміші беруть участь в синтезі серотоніну. Це забезпечить організму полегшення, яке дозволить швидко заснути.

Зверніть увагу, що один з рецептів від кашлю (молоко, мед, сода) можна застосовувати тільки після їжі. В іншому випадку, він може викликати подразнення слизової шлунка.

Існує кілька правил застосування теплого меду з медом від горла на ніч:

  • пити потрібно невеликими ковтками. Таким чином, молоко буде поступово оброблювати запалене горло.
  • в процесі необхідно постійно помішувати вміст склянки. Справа в тому, що масло або інші компоненти можуть осідати на дно, тому їх потрібно збовтувати.
  • осушити чашку потрібно до того, як напій охолоне. Пам’ятайте: він корисний тільки доти, доки він теплий.
  • після застосування натуральних ліків рекомендується закутатися в теплу ковдру і пропотіти.

Молоко з медом і маслом при застуді можна як змішувати воєдино, так і вживати окремо. Іноді цей спосіб актуальний для маленьких дітей, яким не подобається смак солодкого напою.

Чи можна вагітним молоко з медом?

Молоко з медом при застуді під час вагітності – справжній порятунок! Обидва інгредієнта абсолютно безпечні для здоров’я як майбутньої мами, так і її малюка.

Проте, слід дотримуватися деяких правил:

  • не можна перевищувати максимальну добову дозу – 1 чайна ложка натурального бджолопродукту на день
  • заборонено при вагітності гаряче молоко з медом від кашлю – потрібно трохи остудити рідину перш, ніж додавати до неї бджолопродукт
  • переконайтеся, що у Вас немає алергії на жоден з компонентів цілющого напою

За допомогою молока, меду і масла Ви не тільки вилікуєте горло, але також зарядите свій організм необхідною кількістю вітамінів і мінералів.

Протипоказання

Гаряче молоко з медом на ніч – це як користь, так і шкода. Але завдати шкоди здоров’ю можна лише в тому випадку, якщо Ви попередньо не ознайомилися з повним переліком протипоказань.

Категорично заборонено вживати продукт тим, хто страждає на алергію на будь-яку зі складових – індивідуальна непереносимість бджолопродуктів, лактози або казеїнового білка. Також варто відмовитися від домашнього лікування людям із каменями в нирках і високим рівнем інсуліну.

Із обережністю слід давати напій дітям у віці до 3 років. Рекомендується попередньо проконсультуватися з педіатром.

Джерело

Ця інформація надається експертами сайту Свій мед і не покликана замінити медичну консультацію. Зверніться до Вашого лікаря, щоб отримати кваліфіковані поради щодо власного стану здоров’я.